نقشه سايت        EN   FA 
امروز
گروه خبري : اخبار آموزشی دانشجویی
تاريخ انتشار : 1397/11/15 - 23:30
كد :10457

دکتر ولایتی تأکید کرد

پیاده سازی سند تحول آموزش و پرورش در مدارس دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سند تحول آموزش و پرورش که در شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه و مورد تأیید مقام معظم رهبری است، در مدارس دانشگاه آزاد اسلامی پیاده سازی و اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در همایش «تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و تشریح نقش جامعه دانشگاهی در تحقق اهداف و آرمان ها» که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تالار شهید مطهری سازمان مرکزی برگزار شد، با تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت دهه فجر گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان انقلاب می گفتند که این انقلاب 6 ماه بیشتر دوام نخواهد آورد، اما انقلاب اسلامی اکنون وارد چهل سالگی خود شد، برای آنکه این انقلاب یک ریشه 1400 ساله اسلامی و تمدن چند هزار ساله دارد که بر پایه مکتب انبیاء شکل گرفته است و پایه آن در قلوب مردم قرار دارد.

وی با اشاره به شکل گیری وضعیت بین المللی از قرن نوزدهم میلادی اظهار داشت: انقلاب 1789فرانسه، انقلاب اکتبر 1917 روسیه و انقلاب اسلامی ایران، سه انقلاب در تاریخ معاصر است که سایر تحولات تقلید از لیبرالیسم یا کمونیسم بوده و اصالت نداشتند. اما در بین همه این انقلابها، انقلاب اسلامی ایران دارای اصالت است که این اصالت علت ماندگاری آن است.

دکتر ولایتی با اشاره به دوره صلح مسلح و آغاز جنگ های جهانی یادآور شد: دوره صلح مسلح منجر به جنگ جهانی اول شد که پس از آن جامعه ملل شکل گرفت، با توجه به نواقص منفی آن جنگ جهانی دوم به وقوع پیوست و پس از این جنگ جهانی سازمان ملل متحد بر پایه منافع قدرتهای بزرگ جهانی تأسیس شد که اکنون شورای امنیت سازمان ملل براساس منافع قدرتها تصمیم گیری می کند و هر جا که قدرتهای بزرگ نتوانستند کارشان را پیش ببرند، مجموعه ای با جنبه بین المللی ایجاد کردند.

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در مقابل دو قطبی بودن جهان و جنگ سرد و کنفرانس یالتا به دلیل آن که آرمانی پشت آن نبود، منتج به نتیجه نشد و در دوره ای که عدم تعهد شکل گرفت، نفوذ شرق و غرب موجب گردید که این مجموعه نتواند آن چنان که شایسته است به اهداف و آرمان های خود دست یابد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با اشاره به شکل گیری بیداری اسلامی متأثر از انقلاب اسلامی ایران در منطقه گفت: اکنون برای اولین بار است که ایران متحدین واقعی منطقه ای پیدا کرده است و بعد از یک دوره طولانی چند قرن کشورهای منطقه از جمله سوریه، عراق، لبنان، تا حدودی افغانستان و اخیراً یمن حول مقاومت اسلامی ایستاده اند و در چنین شرایطی چه آمریکا بخواهد یا نخواهد، باید از سوریه و افغانستان خارج شود.

وی با تأکید بر اینکه ایران دارای ظرفیت و ویژگی های خاص منطقه ای است، به مقاله حسنین هیکل سردبیر روزنامه الاهرام مصر اشاره کرد و افزود: هیکل در مقاله ای عنوان کرده بود که از قدیم الایام ایرانی ها می خواستند حضور و همکاری شان را با کشورهای منطقه تا دریای مدیترانه گسترش دهند که امروز این موضوع محقق شده است .

دکتر ولایتی با اشاره به ریزش ها و رویش های انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: انقلاب اگر ریزش داشت، رویش هایی هم دارد که نمونه آن جوانان مدافع حرم و امثال شهید حججی و هزاران جوانی است که آماده اند از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی دفاع کنند و در مقابل آنها دشمن خشت بر آب می زند.

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: مشاور امنیتی رئیس جمهور آمریکا گفته بود که امسال کریسمس را با شکست جمهوری اسلامی ایران جشن می گیرد، اما سرافکنده شد و به ترکیه رفت تا در پله اول بتواند با کشورهای منطقه علیه ایران هماهنگی ایجاد کند که رئیس جمهور ترکیه حتی وقت ملاقات هم نداد و در همان مرحله نخست شکست خوردند و بالاخره پیروزی از آن ملت ایران است.

وی تأکید کرد: انقلاب اسلامی ایران پایدار است، چرا که مردمان آن پای انقلاب ایستاده اند و پایه های انقلاب بر قلوب مردم و پایه های اعتقادی آنها استوار شده است و فرق این انقلاب در مقایسه با انقلاب کمونیستی و لیبرالیستی این است که بر اعتقادات دیرینه مردم مسلمان تکیه دارد.

دکتر ولایتی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحولات و برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: با تحولات ایجاد شده و با وجود افراد ارزشمند و کارآمدی که در مدیریت دانشگاه هستند و این دانشگاه را هدایت می کنند، بسیار امید داریم که دانشگاه آزاد اسلامی برای کشور و منطقه نمونه و الگو بشود. در هفته جاری وزیر علوم عراق به دانشگاه آزاد اسلامی آمده بود و خواستار اجرای الگوی این دانشگاه در عراق شد.

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: نام دانشگاه آزاد اسلامی باید با مسما باشد، بنابراین برای اولین بار در تاریخ آموزش عالی معاونت علوم انسانی با حضور شخصیت برجسته ای همچون دکتر خسروپناه که از شخصیت های حوزوی و دانشگاهی هستند، در دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد.

وی با تأکید بر تحقق وحدت حوزه و دانشگاه، گفت: علوم انسانی مورد نظر اسلام و ایران جز با هماهنگی تنگاتنگ و وحدت حوزه و دانشگاه محقق نخواهد شد.

دکتر ولایتی ادامه داد: ما در علوم انسانی حرف های زیادی داریم و خوشبختانه حوزه های علمیه ما از ویژگی های بالایی برخوردار است که می تواند در حوزه علوم اسلامی انسانی به ما کمک کند و ما امید داریم که با وجود معاونت علوم انسانی بتوانیم در این حوزه تحول ایجاد کنیم.

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به سند تحول آموزش و پرورش که به تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است، گفت: این سند مورد تأیید مقام معظم رهبری است و ما در حوزه مدارس دانشگاه آزاد اسلامی تلاش داریم تا آن را پیاده سازی کنیم تا دانشگاه آزاد اسلامی بتواند تمدن ساز باشد و با تلاش افراد کاردان و زحمت کش مانند دکتر طهرانچی و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در واحدها کاری کنیم که این دانشگاه مورد نظر مقام معظم رهبری و دانشگاهی انسان ساز و تحول ساز باشد.

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آدرس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نائين
نائين- ميدان مدرس - بلوار دکتر حسين فاطمي
کد پستي 8391965931
فکس : 03146266200
کليه حقوق  اين سايت متعلق به دانشگاه آزاد واحد نايين ميباشد.